Estetik

Ameliyatsız karın germe operasyonları

Yazar Büşra Ay
Birçok insan karın germe ameliyatı olmayı düşünüyor ve bunun üzerine araştırmalar yapıyor. Ameliyat olmadan karın germe operasyonu yapılır mı? Ameliyatsız karın germe operasyonu ne kadar etkili? Karın germe ameliyatı olmadan karnınız gergin bir görünüme sahip olabilir mi?

Karın germe işlemine bir alternatif, yüzey seviyesinde çalışan bir vücut şekillendirme prosedürüdür. Bu süreçler, yağ hücrelerini öldürmek amacıyla ısıtarak veya dondurarak çalışır. Bu da hiçbir egzersizin o bölgelere erişmediğini düşündüğünüz yumuşak alanlar için etkilidir.

Ameliyat olmadan yağ fazlalıklarından kurtulmak isteyenlerin sayısı her geçen gün artıyor. Hem ameliyat süreci hem de sonrasında yaşama ihtimali olan komplikasyonlardan korkan kişiler, ameliyatlara karşı alternatif yollar arıyor.

Karın bölgesinde dramatik yağ azaltımı gerektirmeyen insanlar, ameliyatsız karın germe yöntemlerinden yararlanabilirler. Bu yöntemler maalesef yüksek kilolara sahip kişilerde istenilen etkiyi vermeyebilir.

Bölgesel zayıflama cihazlarının amacı, biriken fazla yağları parçalamayı hedefleyerek incelmeyi sağlamaktır.

Ameliyatsız karın germe isteyen kişiler; lazer lipoliz, lazer liposuction veya vaser liposuction gibi yöntemleri tercih edebilirler. Bu yöntemlerde yağ hücrelerinin parçalanmasını hedef alınarak yola çıkılır.

Spor ve diyete rağmen erimeyen ve incelmeyen bölgelerde bu yöntemler etki gösterebilir. Vücut imajını bozan ve orantısız görünüme sebep olan lokalize yağlanmalardan bu yöntemler sayesinde kurtulabilirsiniz.

Ancak bu tür işlemler bir tür kilo verme işlemi olmadığından, daha çok incelme etkisi aranmalıdır.

Aletlerdeki enerji hedef dokuya deri yüzeyinden işlenerek verilmeye çalışılır. Isı hedef dokuya kanül yardımı ile ulaştırılır ve yağ dokusu ısıtılarak yok edilmeye çalışılır.

Lazer liposuctionda ise lazer ile eritilen ve parçalanan yağ dokusunun vücuttan dışarı atılması amaçlanır.

Lazer kullanılan yöntemlerde ağrı, morarma ve şişkinlik en az seviye indirilmektedir. Operasyon sonrası lazer yöntemi sayesinde dalgalanma ve sarkma gözlenmez.

Vaser liposuction ise ultrasonografik ses dalgalarını kullanarak yağları parçalamayı ve sıvı haliyle aspire etmeyi amaçlar.

Kaynak: https://www.milliyet.com.tr/pembenar/ameliyatsiz-karin-germe-hakkinda-bilmeniz-gereken-her-sey-6188845

Yazar hakkında

Büşra Ay

Yorum Yap