Estetik

Göğüsleriniz sağlığınızı ele veriyor

Yazar Büşra Ay

Göğüsler çoğu zaman sağlığımız hakkında ipuçları verebiliyor. Göğüsleriniz verdiği işaretleri kullanarak sağlığınız hakkında verdiği ipuçlarını öğrenebilirsiniz. Göğüslerinizin sağlığınız hakkında verdiği işaretleri merak ediyorsanız işte detaylar…

Göğüsleriniz küçülmeye başladıysa…
Göğüslerin çoğu yağ dokusundan oluşmaktadır. Kilo verdiğinizde meydana gelen yağ kaybı göğüslere de yansır. Bu nedenden dolayı eğer bir diyet yapıyorsanız göğüslerinizin küçülmesi gayet normal.Regl dönemine yaklaştığınızda büyümeye başlayan göğüsleriniz regl dönemine girdiğinizde küçülmeye başlar. Bu durum hormonların rahatlamasıyla ilgilidir.

Göğüslerinizden biri diğerinden daha büyükse…
Göğüslerin diğerinden daha büyük olduğu genellikle korkulacak bir problemi işaret etmez. Bu durum genellikle doğuştan gelen genetik bir durumdur.

Meme uçlarında tüylenmeler
Cinsel performansı arttırmak için kullanılan krem veya jel benzeri eşyalar erkeklik hormonlarının çoğalmasına neden olabilir. Bu durumda göğüslerinizde tüylenmeler meydana gelmesi olası bir durumdur. Polikistik over sendromunuz olabilir: Yumurtalıklarınızın ya da böbrek üstü bezlerinizin aşırı derecede erkek hormonu üretmesiyle kist oluşumuna sebep olan bu sendrom, testosteron seviyenizin ve dolayısıyla göğüs kıllarınızın artmasına yol açmış olabilir.

Göğüslerde meydana gelen akıntı
Bu genellikle rengine göre değerlendirilir. Ve ciddi sağlık sorunlarına işaret ediyor olabilir. Koyu ve sarı renkli akıntıların genellikle meme kanserine işaret ettiği bilinmektedir. Ancak bazı durumlarda bu süt bezelerindeki ani boşalmaya da işaret ediyor olabilir.

Göğüslerinizde ağrı varsa…
Regl dönemine yaklaştığınızda veya regl olduğunuzda göğsünüzde kramplar veya ağrılar meydana gelmesi hormonların değişmesinden kaynaklanmaktadır.Kafein tüketimini abartmak göğüs ağrılarına ve kalp çarpıntısına neden olabilmektedir. Bu nedenden dolayı kafein tüketimini sınırlandırmalısınız.

Kaynak: Milliyet

Yazar hakkında

Büşra Ay

Yorum Yap