Estetik

Sihirli dokunuşlarla ideal boyut

Yazar Büşra Ay

Yeni model silikon implantlar ile meme büyütme ameliyatlarında yeni bir dönem başladığına dikkat çeken Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif meme ameliyatları hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Bu yeni model silikon implantların, hem yuvarlak hem de damla silikonların avantajlarını bir arada taşıdığını ve her iki silikona ait risklerin de bu sayede ortadan kalktığını belirtti.

Daha İdeal, Daha Doğal
Meme büyütme ameliyatı ile ilgili en çok konuşulan ve üzerinde durulan konunun ise ameliyat sırasında kullanılan implantın şekli, modeli ve büyüklüğü olduğunu, bunun yanı sıra tüm dünyada estetik bakış açısı ve moda akımlarına paralel olarak, çok büyük olmayan, daha doğal görünümlü meme anatomisinin tercih edildiğini belirtti.

Doğallık konusunda ve hastanın estetik açıdan tatmin olması noktasında bu implantların büyük faydalar sunduğunu belirten Kul, “İdeal meme anatomisine baktığımızda; memenin üst kısmının daha düz, alt kısmının ise daha dolgun ve yuvarlak olduğunu görmekteyiz. Yeni model bu implantlar, yatar pozisyonda durulduğunda yuvarlak, ayakta ise damla şeklini alan ancak damla silikonlar da olduğu gibi yer değiştirme veya kayma riski olmayan implantlardır. Bu yüzden son yıllarda meme büyütme yaptırmak isteyen kadınlar tarafından daha fazla tercih ediliyor.” dedi.

Uygun Aday mısınız?
Çoğu zaman hastaların tavsiyeleri üzerine birçok hastanın geldiğini belirten Kul, meme büyütme ameliyatı için ideal hasta tanımını şöyle yaptı:

“Fiziksel ve ruhsal gelişimini tamamlamış, vücut imajı ile beraber, memedeki problemin ne olduğunu doğru bir şekilde değerlendirebilen ve beklentileri gerçekçi olan, 18 yaşından büyük olan kadınlar.”

Kaynak: Milliyet

Yazar hakkında

Büşra Ay

Yorum Yap